Rady a tipy

Hlavní stránka  >  Výhody WPC terasy  >  Rady a tipy

1. Výběr materiálu pro terasu

Terasa tvoří přechod mezi domem a zahradou. Trávíme na ní spoustu času nejen my ale i naše děti a návštěva. Je vystavená extrémním podmínkám (sluneční záření, voda, mráz a velké horko). A proto by měla být nejen krásná, ale měla by tyto podmínky vydržet co nejdéle. Jedním z materiálů, který splňuje tyto požadavky, je v posledních letech velmi oblíbený, tzv. kompozitní materiál WPC (Wood Polymer Composites). Tento materiál spojuje nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Je vysoce odolný vůči rozmarům počasí a neuvěřitelně trvanlivý.

2. Výhody a nevýhody spojení dřeva s PVC

Dřevo dává materiálu přírodní vzhled, plast ( PVC) pevnost, odolnost a stálobarevnost. Při větším poměru dřeva lze dosáhnout více přírodního vzhledu a při větším poměru PVC dosáhneme životnosti desítky let. Proto jsme na základě zkušeností z USA, kde tento materiál vyvinuli - zvolili jako nejlepší kompromis poměr 50/50.

3. Ideální povrch na terasu či kolem bazénu

Povrch terasy by měl být velmi příjemný na dotyk, pružný, pevný a měl by dlouho vydržet neměnný. To vše WPC splňuje, a navíc si na něm nezadřete třísku.

4. Výběr správné terasy z WPC

Doporučujeme zjistit si výrobce a složení materiálu. Kompozitní materiál, který má mít výše uvedené vlastnosti by měl obsahovat dřevěné piliny nebo dřevěný prášek a kvalitní plast (nejlépe PVC). Někteří výrobci šetří tím, že dřevo nahrazují drtí z bambusu nebo rýžových plev a plasty nahrazují recyklovanými materiály. Nevyplatí se šetřit na kvalitě. Správná investice je jedině ta, která vydrží nejdéle. Váš dodavatel kompozitního WPC materiálu by měl mít certifikát od české autorizované zkušebny a měl by poskytovat dlouhodobou záruku.

5. Podklad pro terasu

Příprava podkladu je jeden z nejdůležitějších kroků při výstavbě terasy. Každý výrobce nebo dodavatel by měl doporučit vhodnou skladbu podkladu pod terasu a montážní návod pro svůj systém. Ideálním podkladem pro všechny terasy je betonový základ s mírným spádem 3 – 5 mm na 1 m, aby mohla voda dokonale stékat z povrchu. Po řádné přípravě tohoto podkladu je montáž terasového systému z WPC jednoduchá a rychlá a zvládne ji každý středně zručný kutil.

6. Údržba terasy

WPC je bezúdržbový materiál, nenatírá se žádnými laky či oleji. Čistí se pouze tlakovou vodou, případně za použití běžného, neagresivního saponátu.
Co se týče stálobarevnosti, samozřejmě dochází k působení venkovních vlivů na dřevěnou složku materiálu (sluneční záření, náhlé změny teplot, vlhkost vzduchu, prudký déšť, sníh či mráz) a tím k nevýrazné změně odstínu barvy. Tento proces se nazývá „vyzráváním barvy“. Projeví se po 2 – 3 týdnech od instalace lehkým odlišným odstínem, který bude postupně mizet a barva se ustálí po 6 měsících.


WPC prkna  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

Copyright © 2014, TerrainEco, s.r.o.